Background Image

Pomoc w założeniu firmy

Home  /  Pomoc w założeniu firmy

Pierwsze kroki na drodze do własnej firmy

Założenie własnego biznesu to zazwyczaj poważny krok w życiu każdego człowieka. Wiąże się nie tylko z wieloma wydatkami finansowymi, ale także z pewnego rodzaju obawami oraz ryzykiem, czy nasza działalność gospodarcza utrzyma się na rynku i będzie źródłem przyzwoitych dochodów. Mając jednak profesjonalnie przygotowany biznes plan oraz odpowiedni wkład finansowy, możemy śmiało udać się do urzędu, aby zarejestrować swoje przedsiębiorstwo.

Na początku nie każdy wie, jak zabrać się do założenia własnej firmy, zwłaszcza jeśli nie jest to jednoosobowa działalność gospodarcza. Wówczas z pomocą przychodzą specjaliści z firmy BC Advisors, oferujący pomoc w zakładaniu firmy w Poznaniu w ramach pakietu „Szlifowanie diamentu”.

Zakładanie działalności z nami nie wymaga nawet wychodzenia z domu. Nasi fachowcy doskonale znają obowiązujące przepisy prawne i są w stanie dopełnić wszelkich formalności, wyjaśniając Ci wszystko telefonicznie bądź e-mailowo.

Biznes plan i wybór rodzaju działalności

Oferujemy profesjonalne wsparcie już od etapu planowania przedsięwzięcia, pomagając stworzyć wysokiej jakości biznes plan i wybrać najlepszy rodzaj dla prowadzonej działalności. Specjalnie dla Ciebie przeanalizujemy Twój produkt bądź usługę, a także dokładnie zbadamy firmy konkurencyjne. Co więcej, pomożemy Ci również określić precyzyjnie docelową grupę klientów i wychwycimy unikalne cechy Twoich produktów/usług. Dzięki temu od samego początku będziesz doskonale wiedział, w jaki sposób wzmacniać zalety swojego pomysłu,
a także w jaki sposób skutecznie go promować na rynku, aby odnieść satysfakcjonujący sukces.

Proces zakładania firmy rozpoczyna się dokładnie w tym momencie, kiedy mamy już pomysł na biznes. Następnym krokiem, który oferujemy w ramach pomocy w zakładaniu firmy, jest przygotowanie odpowiedniego biznesplanu, zawierającego przede wszystkim takie elementy, jak:

 • streszczenie projektu przedsięwzięcia,
 • podstawowe dane o firmie oraz jej właścicielu,
 • dokładny opis rynku,
 • plan marketingowy,
 • plan finansowy,
 • analizę SWOT,
 • wytyczone cele (marketingowe i finansowe),
 • podsumowanie.

Warto również dokładnie przemyśleć formę prawną prowadzenia działalności. Polskie prawo dopuszcza takie formy, jak: osoba fizyczna, spółka cywilna, spółki osobowe (jawna, komandytowa, komandytowo-akcyjna, partnerska) oraz spółki kapitałowe (spółka akcyjna bądź
z ograniczoną odpowiedzialnością).

ZAMÓW BEZPŁATNĄ WYCENĘ BIZNESPLANU

Wybór odpowiedniej metody opodatkowania

Świadcząc usługę pomocy w zakładaniu firmy w Poznaniu, wszystkim klientom pomagamy również w doborze optymalnej metody opodatkowania. Wiele zależy od tego, czy działalność będziemy prowadzić samodzielnie czy też ze wspólnikiem, jakim dysponujemy kapitałem, a także jak dużą chcemy za nią przyjąć odpowiedzialność.

Przedsiębiorcy mają do wyboru cztery różne sposoby opodatkowania działalności gospodarczej:

 • skala podatkowa (zasady ogólne),
 • podatek liniowy,
 • ryczałt od przychodów ewidencjonowanych,
 • karta podatkowa.

Część wniosku o wpis do ewidencji zawiera oświadczenie o wyborze określonej metody opodatkowania (skali podatkowej, podatku liniowym lub ryczałcie od przychodów ewidencjonowanych). Jeśli zdecydujemy się na kartę podatkową, wówczas do wniosku należy dołączyć załącznik PIT-16.

W czym jeszcze pomagamy przedsiębiorcom?

Nasz pakiet „Szlifowanie diamentu” obejmuje kompleksową pomoc w zakładaniu firmy
w Poznaniu, począwszy od analizy pomysłu, poprzez badania rynkowe, aż po przygotowanie profesjonalnego biznesplanu i przejściu przez cały proces związany z załatwieniem niezbędnych formalności.

Tak pomagamy w procesie zakładania firmy:

 • sporządzamy umowy założycielskie (spółek komandytowych, spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, oddziałów, przedstawicielstw zagranicznych, itp.),
  organizujemy niezbędną obsługę prawną oraz notarialną,
 • przygotowujemy wnioski rejestracyjne do: Urzędu Skarbowego, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Urzędu Statystycznego, Krajowego Rejestru Sądowego i składamy je w odpowiednich placówkach,
 • otwieramy rachunki bankowe,
 • świadczymy pomoc w uzyskaniu niezbędnych koncesji oraz pozwoleń do prowadzenia działalności gospodarczej,
 • sporządzamy wiele innych dokumentów korporacyjnych wymaganych przez przepisy obowiązującego prawa.

Usługa „Szlifowania diamentu” to profesjonalna i kompleksowa pomoc w zakładaniu firmy, dzięki której każdy przedsiębiorca może bezproblemowo wejść na rynek. Powierzając nam ten proces, możesz mieć pewność, że wystartujesz szybko i będziesz działał zgodnie z przepisami prawnymi.